Umiejętność sprawnego wyszukiwania różnorodnych informacji biobibliograficznych w podstawowych dla polonisty bibliografiach i słownikach pisarzy najłatwiej zdobywać, gdy wertujemy hasła, szukając odpowiedzi na konkretne pytania.

W załączonym pliku do pobrania zamieszczamy 25 zestawów po 9 pytań, na które odpowiedzi znajdziecie Państwo kolejno w: Bibliografii literatury polskiej "Nowy Korbut", przewodniku biograficznym i bibliograficznym Dawni pisarze polscy oraz w słowniku biobibliograficznym Współczesni polscy pisarze i badacze literatury. Każdy zestaw poprzedza prosta instrukcja ze wskazaniem źródła odpowiedzi.

Szczegółowych ustaleń i przydzielenia zestawów dokonamy na zajęciach z Nauk Pomocniczych.

Materiały dydaktyczne współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego