Układ i zawartość Bibliografii polskiej Estreicherów

Tabelka w przejrzysty sposób obrazuje skomplikowany układ i zawartość kilkudziesięciu tomów Bibliografii polskiej stworzonej przez ród Estreicherów i kontynuowanej przez Centrum Badawcze Bibliografii Estreicherów przy Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie pod kierownictwem prof. Wacława Waleckiego.
Efektem działania Centrum jest Elektroniczna Baza Bibliografii Estreicherów, na stronach której można przeglądać bibliografię narodową retrospektywną zarówno w postaci skanów wydania książkowego, jak i bazy online. Baza i wszelkie informacje o projekcie znajdują się pod adresem www.estreicher.pl.

Warszawa 1985). Do skonstruowania aparatu krytycznego tej pracy zastosowano bardzo rozbudowany system skrótów bibliograficznych niekonwencjonalnych. Proszę pobrać dokument i rozwiązać poszczególne przypisy, korzystając z wykazu skrótów. Następnie, do rozszyfrowanych notek, proszę zastosować skróty bibliograficzne konwencjonalne.