Studia trwają dwa semestry, a zajęcia odbywają się w trybie zjazdów sobotnio-niedzielnych (do trzech razy w miesiącu). Zajęcia trwają dwa semestry, zgodnie z aktualną organizacją danego roku akademickiego.

Nabór na każdą kolejną edycję studiów trwa od kwietnia do września danego roku kalendarzowego. Grupa słuchaczy nie może być większa niż 24 osób. (Ze względu na liczbę stanowisk w pracowni komputerowej). O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Potwierdzeniem uczestnictwa w zajęciach jest wpłata pierwszej raty czesnego, a brak wpłaty oznacza rezygnację ze studiów. Informacja o skompletowaniu grupy zostanie przekazana Państwu niezwłocznie po weryfikacji potwierdzonych zgłoszeń.

Kandydaci – przynajmniej w chwili rozpoczęcia zajęć – powinni posiadać dyplom licencjata, inżyniera lub magistra. Zgłoszenia można składać w formie elektronicznej korzystając z uczelnianego systemu Rekrutacji Kandydatów (IRK). Proszę najpierw zapoznać się z instrukcją dla osób rekrutujących się na dany rok akademicki, a następnie przystąpić do utworzenia konta kandydata lub zalogować się na konto założone wcześniej.

Podyplomowe Studia Edytorstwa
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza
Collegium Maius pok. 49
ul. Aleksandra Fredry 10
61-701 Poznań

KOSZT studiów wynosi 4400 zł, po 2200 zł za semestr.

Dodatkowych wyjaśnień udzielą:

  • mgr Tatiana Lisiak od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 15.00 pod numerem tel. 618294694; kontakt za pomocą poczty elektronicznej pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • prof. UAM dr hab. Bogdan Hojdis w czasie roku akademickiego pod numerami tel. 618294542, 618294504 lub kom. 601775861 (także w czasie przerw międzysemestralnych i wakacyjnych); kontakt za pomocą poczty elektronicznej pod adresami: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.; kontakt on-line (także audiowizualny) w MS Teams po zalogowaniu się adresem i hasłem poczty studenckiej.

 

Kierownik Podyplomowych Studiów Edytorstwa

prof. UAM dr hab. Bogdan Hojdis

 

INFORMACJE OGÓLNE

Podyplomowe Studia Edytorstwa, organizowane na Wydziale Filologii Polskiej i Klasycznej UAM, mają charakter studiów zawodowych. Najwięcej uwagi poświęcamy zajęciom praktycznym (laboratoryjnym bądź warsztatowym).
Nasze studia stanowią zatem ofertę podniesienia lub zmiany kwalifikacji zawodowych, skierowaną do absolwentów wyższych uczelni, którzy chcieliby przygotować się do pracy na stanowiskach redaktorskich oraz operatorów Desktop Publishing w wydawnictwach i redakcjach czasopism. Wiedza i umiejętności zdobyte podczas zajęć mogą również być wykorzystane w ramach własnych przedsięwzięć gospodarczych o profilu wydawniczym, usług redakcyjnych lub prepress.
Zajęcia prowadzą zarówno nauczyciele akademiccy, jak i praktycy – pracownicy poznańskich wydawnictw oraz edytorzy tekstów literackich.

Informacje o Podyplomowych Studiach Edytorstwa znajdują się także w uczelnianym systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów (IRK).

 

PROGRAM STUDIÓW (w formacie HTML)

Regulamin studiów podyplomowych (w formacie PDF)


  Editing & Publishing
  Polish Philology
  Adam Mickiewicz
  University

Edycja sejmowa dzieł Jana Kochanowskiego

Serwer plików DWJK-IBL

UWAGA: Dostęp do serwera przez przeglądarkę internetową został zabezpieczony protokołem HTTPS. Dlatego przed stroną logowania może pojawić się komunikat o zagrożeniu dotyczącym niezaufanego certyfikatu firmy QNAP. Proszę zaakceptować ten wyjątek i zezwolić na połączenie. Można też dodać i zapisać certyfikat QNAP na stałe.

 

Logowanie

Serwer plików edytorów

UWAGA: Dostęp do serwera przez przeglądarkę internetową został zabezpieczony protokołem HTTPS. Dlatego przed stroną logowania może pojawić się komunikat o zagrożeniu dotyczącym niezaufanego certyfikatu firmy QNAP. Proszę zaakceptować ten wyjątek i zezwolić na połączenie. Można też dodać i zapisać certyfikat QNAP na stałe.

 

Polecane publikacje