informuję, że w czasie sesji poprawkowej (bieżącego roku akademickiego) jestem do Państwa dyspozycji w poniedziałek 3 września oraz w czwartek 6 września od godz. 9.30 do godz. 15.30 w pokoju 307 lub w sali 326 (jeśli w tym samym czasie pojawi się większa liczba osób).
Poza wskazanymi terminami we wrześniu nie przewiduję żadnych konsultacji.

Pozdrawiam, Bogdan Hojdis

jest nam bardzo miło poinformować, że w mediach ogólnopolskich zostało odnotowane odkrycie prof. Wiesława Wydry. W poniedziałek, 2 czerwca, na portalu Onet.pl ukazał się artykuł Odnaleziono całość tekstu „Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”. We wtorek, 3 czerwca, notatka o znalezisku oraz wywiad z prof. Wydrą znalazły się na portalu Niezależna.pl.

Profesor Wydra odnalazł w jednej z europejskich bibliotek uniwersyteckich utwór Śmierci z Mistrze dwojakie gadania..., drukowany w Krakowie około roku 1542. Dzięki temu odkryciu będzie można dopełnić brakujące wersy Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią oraz porównać jej znaną dotąd niepełną, rękopiśmienną wersję z kompletnym starodrukiem.

Edycja starodruku ukaże się w najbliższych miesiącach. Przypominamy ponadto, że dotychczas wydane woluminy serii „Libri librorum” można nabyć w Wydawnictwie „Poznańskie Studia Polonistyczne”. Część z nich dostępna jest również w postaci cyfrowej w Repozytorium Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

by dać Państwu więcej czasu do namysłu informuję, że w najbliższym roku akademickim 2017/2018 otwieram seminarium magisterskie pod tytułem „W kręgu książki”. Wszystkich zainteresowanych szczegółami proszę o kontakt e-mailowy.

Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Krzak-Weiss