podczas sporządzania transliteracji niektórych rękopisów może pojawić się potrzeba zastosowania dodatkowych znaków diakrytycznych. Są one dostępne w programie MS Word dla systemu Windows jako Łączące znaki diakrytyczne. Instrukcja ich odnajdywania i wprowadzania znajduje się w dokumencie Zalecenia techniczne i redakcyjne na stronach 4-6.

Bogdan Hojdis

w planie zajęć marcowych zajazdów musiałem wprowadzić dwie zmiany: w niedzielę 3 marca od godziny 8.30 do godziny 13.30 odbędą się konwersatoria z marketingu i ekonomii wydawniczej z mgr. Krzysztofem Baranem. Natomiast w sobotę 16 marca przez cały dzień (8.30-17.45) ćwiczenia ze składu komputerowego wydawnictw poprowadzi mgr Tomasz Kandziora.

Przepraszam za zmiany i pozdrawiam serdecznie,

prof. UAM dr hab. Bogdan Hojdis
kierownik Podyplomowych Studiów Edytorstwa

pracę własną w ramach zajęć z komputerowego składu wydawnictw można wykonać online przy pomocy Podłączania pulpitu zdalnego z komputerami w sali 01 w Collegium Maius. Są one dostępne przez siedem dni w tygodniu od godziny 8.00 do 24.00 Proszę z listy adresów IP podanych w instrukcji wybierać kolejne adresy dopóty, dopóki traficie Państwo na wolną stację roboczą.

Bogdan Hojdis

informuję, że zajęcia z komputerowego składu wydawnictw dla studentów filologii słowiańskiej I stopnia nie mają nic wspólnego z ćwiczeniami o tej samej nazwie, które są oferowane słuchaczom specjalności wydawniczej oraz podyplomowych studiów edytorstwa. Nie jest realizowany program, jaki ułożyłem dla studentów IFS przed kilku laty, chociaż został on wprowadzony do USOS-a. Zajęcia faktycznie dotyczą bowiem zagadnień redakcyjnego opracowania tekstu.