jest nam bardzo miło poinformować, że w mediach ogólnopolskich zostało odnotowane odkrycie prof. Wiesława Wydry. W poniedziałek, 2 czerwca, na portalu Onet.pl ukazał się artykuł Odnaleziono całość tekstu „Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią”. We wtorek, 3 czerwca, notatka o znalezisku oraz wywiad z prof. Wydrą znalazły się na portalu Niezależna.pl.

Profesor Wydra odnalazł w jednej z europejskich bibliotek uniwersyteckich utwór Śmierci z Mistrze dwojakie gadania..., drukowany w Krakowie około roku 1542. Dzięki temu odkryciu będzie można dopełnić brakujące wersy Rozmowy Mistrza Polikarpa ze Śmiercią oraz porównać jej znaną dotąd niepełną, rękopiśmienną wersję z kompletnym starodrukiem.

Edycja starodruku ukaże się w najbliższych miesiącach. Przypominamy ponadto, że dotychczas wydane woluminy serii „Libri librorum” można nabyć w Wydawnictwie „Poznańskie Studia Polonistyczne”. Część z nich dostępna jest również w postaci cyfrowej w Repozytorium Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

by dać Państwu więcej czasu do namysłu informuję, że w najbliższym roku akademickim 2017/2018 otwieram seminarium magisterskie pod tytułem „W kręgu książki”. Wszystkich zainteresowanych szczegółami proszę o kontakt e-mailowy.

Pozdrawiam serdecznie, Katarzyna Krzak-Weiss

zgodnie z porozumieniem Ośrodka Wsparcia Kształcenie na Odległość z władzami dziekańskimi Wydziału Filologii Polskiej i Klasycznej sala komputerowa 01 w Collegium Maius może być wykorzystana do szkoleń e-learningowych oraz pracy własnej studentów przygotowujących projekty ze składu komputerowego wydawnictw, grafiki komputerowej oraz publikacji elektronicznych (ze względu na sprzęt i oprogramowanie DTP). Dlatego informuję, że opiekę nad salą w roku akademickim 2017/2018 sprawuje dwoje studentów: pani Weronika Ignaciuk (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom. 693770947) oraz pan Mateusz Prętki (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., kom. 783476059).

Bogdan Hojdis